Perníkový dortík pro Majaland 


Udělali jsme si radost a nadělili jsme si náš vlastní originální dortík z prvotřídních poctivých surovin. Spojili jsme se s oblíbenou cukrářkou Mirkou van Gils Slavíkovou, která pro nás připravila a vyladila recept na Perníkový dortík, na kterém si můžete pochutnat a zakoupit ho jen v Majalandu.

Cukrářka

Mirka van Gils Slavíková

Mirka van Gils Slavíková je jednou z našich nejznámějších cukrářek. Své famózní dorty pekla třeba pro hvězdného Karla Gotta nebo posledního Jamese Bonda, slavného herce Daniela Craiga, ale i pro mnoho dalších celebrit a státníků. A nyní exkluzivně pro Majaland vytvořila jedinečný dortík plný perníkové a medové chuti, který můžete ochutnat a zakoupit pouze v Majalandu! Mirka miluje děti a s chutí pro ně kouzlí úžasné dorty z poctivých surovin. Navíc celý svůj život ráda používá i med, a proto je spojení s Majalandem naprosto dokonalá volba.

Příběh dortíku

Perníkový dortík

Česká republika je perníková velmoc. Perník se u nás peče od nepaměti a všichni milovníci sladkého zvláště pak děti ho zbožňují. Základem tohoto pohádkového dortu je právě literatura z 1. republiky, kdy se pojil perník s medem a dezertní náplní. Mirky originální perníkový dort je založen na perníkové chuti, medu, kandovaném ovoci, s pořádnou dávkou ořechů a čokolády, a je ozdoben roztomilými včelkami a plástvemi. Tento dortík z prvotřídních surovin věnovala Mirka svému tatínkovi, který ji přivedl k lásce ke včelám. Těšit se můžete na Perníkový dortík s mléčnou a hořkou fair trade čokoládou. 

Příběh čokolády

Výjimečný svět výjimečné čokolády

Ve společnosti Puratos jsou odhodláni k udržitelné budoucnosti čokolády. Jejich program udržitelného získávání kakaa se odlišuje tím, že se zaměřujeme především na chuť a vytváření hodnoty pro každého, od pěstitelů kakaa až po koncového spotřebitele čokolády. Část ceny každého prodaného dortíku vrací společnost Puratos farmářům v rozvojových regionech. Více o fair trade čokoládě a programu Cacao-Trace.

Příběh výrobce

Hradecká pekárna

Hradecká pekárna, tak jak ji dnes znáte, vznikla v roce 1994. Tehdy ji zakladatel, Josef Homoláč, odkoupil od státu a založil Hradeckou pekárnu s.r.o. Již celých 25 let jsou čistě rodinnou firmou. Nové technologie a postupy jim umožnili nejen rozšířit výrobu o mnoho nových lahodných produktů, ale i výrazně zlepšit kvalitu výrobků. Snaží se být vždy o krok vpředu před konkurencí a využívat vždy pouze ty nejkvalitnější suroviny.