Včelí univerzita

K neuvěření! Pokud z planety Země zmizí včely, zbývají prý lidstvu jen čtyři roky života. Proč? Velké množství plodin závisí na včelím opylení. Proto je potřeba se o včelách učit a taky je chránit. V naší včelí univerzitě poznáš včely zblízka a zábavně. Projdeš si naučnou včelí stezku a své znalosti ověříš u zábavného kvízu.

15
minut vyprávění
5
naučných témat
80
krásných ilustrací
Cesta za poznáním

Naučná včelí stezka

Vydej se po naší jedinečné naučné stezce a dozvíš se vše o fascinujícím světě včel.

Čeká tě tu 5 naučných témat: včela, včelstvo a život v úlu, med a včelí produkty, včelaření, důležitost včel a ochrana. A neboj, žádná nuda! Všechno hravě pochopíš díky krásným ilustracím a srozumitelnému textu. Tak pojď zjistit, proč jsou včely pro naši planetu tak nepostradatelné a proč je musíme chránit.

Chceš vědět víc?

Vypravěč trubec Tonda

Miluješ prohlížení obrázků, ale ještě víc tě baví poslouchání příběhů?

Chceš se o včelách dozvědět detailnější informace? Načti si během výletu po naší naučné včelí stezce QR kódy do mobilu a poslechni si poutavé vyprávění jednoho z obyvatel včelího úlu - trubce Tondy. Všechna fakta ze života včel tak budeš mít z první ruky. Zábavnějšího průvodce, než je trubec Tonda, jen tak nepotkáš. Promlouvá úžasným hlasem populárního herce Martina Dejdara.

Otestuj svoje znalosti

Zábavně-naučný kvíz

Baví tě různé hádanky a kvízy?

Nevadí ti zapojit trochu víc hlavičku a přemýšlet? Tak to tě nadchne náš zábavně-naučný kvíz. Kde ho najdeš? U každé atrakce v Majalandu! Dozvíš se, kolik naklade včelí královna vajíček za rok, která včela nemá žihadlo, co je to snubní let a ještě mnohem víc. Chceš se blýsknout správnou odpovědí? Tak si zapamatuj co nejvíc informací z včelí stezky, na Infocentru Majalandu si vyzvedni vytištěný kvíz a odbzuč vyplňovat! 

Hurááá, mám to!

Vysvědčení trubce Tondy

Ufuf. Vyplnit kvíz nebyl žádný med, ale ty jsi šikulka a určitě se ti podařilo zaškrtnout všechny odpovědi. Tak si ještě pro jistotu zkontroluj, že ti nic nechybí a rychle frč k Infocentru Majalandu, kde v cuku letu zjistíš správné odpovědi ke všem otázkám. A hlavně žádný stres. Vůbec nevadí, že ti někde tip úplně nevyšel, naše speciální vysvědčení trubce Tondy máš v kapse i tak. Razítko na to! A jestli ti něco pořád vrtá v hlavě, projdi si ještě jednou naši naučnou stezku.