Včelí univerzita

K neuvěření! Pokud z planety Země zmizí včely, zbývají prý lidstvu jen čtyři roky života. Proč? Velké množství plodin závisí na včelím opylení. Proto je potřeba se o včelách učit a taky je chránit. V naší včelí univerzitě poznáš včely zblízka a zábavně. Projdeš si naučnou včelí stezku, znalosti ověříš u zábavného kvízu, v divadélku zkoukneš filmy o včelách a venku prozkoumáš opravdický úl.

15
minut vyprávění
5
naučných témat
80
krásných ilustrací
Cesta za poznáním

Naučná včelí stezka

Vydej se po naší jedinečné naučné stezce a dozvíš se vše o fascinujícím světě včel.

Čeká tě tu 5 naučných témat: včela, včelstvo a život v úlu, med a včelí produkty, včelaření, důležitost včel a ochrana. A neboj, žádná nuda! Všechno hravě pochopíš díky krásným ilustracím a srozumitelnému textu. Tak pojď zjistit, proč jsou včely pro naši planetu tak nepostradatelné a proč je musíme chránit.

Chceš vědět víc?

Vypravěč trubec Tonda

Miluješ prohlížení obrázků, ale ještě víc tě baví poslouchání příběhů?

Chceš se o včelách dozvědět detailnější informace? Načti si během výletu po naší naučné včelí stezce QR kódy do mobilu a poslechni si poutavé vyprávění jednoho z obyvatel včelího úlu - trubce Tondy. Všechna fakta ze života včel tak budeš mít z první ruky. Zábavnějšího průvodce, než je trubec Tonda, jen tak nepotkáš. Promlouvá úžasným hlasem populárního herce Martina Dejdara.

Otestuj svoje znalosti

Zábavně-naučný kvíz

Baví tě různé hádanky a kvízy?

Nevadí ti zapojit trochu víc hlavičku a přemýšlet? Tak to tě nadchne náš zábavně-naučný kvíz. Kde ho najdeš? U každé atrakce v Majalandu! Dozvíš se, kolik naklade včelí královna vajíček za rok, která včela nemá žihadlo, co je to snubní let a ještě mnohem víc. Chceš se blýsknout správnou odpovědí? Tak si zapamatuj co nejvíc informací z včelí stezky, na Infocentru Majalandu si vyzvedni vytištěný kvíz a odbzuč vyplňovat! 

Hurááá, mám to!

Vysvědčení trubce Tondy

Ufuf. Vyplnit kvíz nebyl žádný med, ale ty jsi šikulka a určitě se ti podařilo zaškrtnout všechny odpovědi. Tak si ještě pro jistotu zkontroluj, že ti nic nechybí a rychle frč k Infocentru Majalandu, kde v cuku letu zjistíš správné odpovědi ke všem otázkám. A hlavně žádný stres. Vůbec nevadí, že ti někde tip úplně nevyšel, naše speciální vysvědčení trubce Tondy máš v kapse i tak. Razítko na to! A jestli ti něco pořád vrtá v hlavě, projdi si ještě jednou naši naučnou stezku. 

Pro šikovné ručičky

Tvořivé včelí dílničky

Chceš být také pilný jako včelička? Zapoj se do práce během našich kreativních dílniček. No... mezi námi, bude to spíš zábava než dřina.

A téma? Všechno se bude točit kolem včel a medu. Užiješ si kreslení, vystřihování, modelování, a dokonce se naučíš, jak vyrobit svíčku z včelího vosku. Tak se předveď a ukaž kamarádům, jakou máš fantazii. A doma se svým výtvorem pochlub rodičům. (Připravujeme v průběhu roku 2023.)

V hlavní roli včelka

Edukativní videoprojekce

Chceš si dát pauzu od řádění na našich fantastických atrakcích? Ale nechceš jen tak lelkovat?

Tak frnkni do našeho parádního divadélka včelky Máji, pěkně se usaď a sleduj vzdělávací "bijáky" o včelách. Dozvíš se spoustu zajímavostí o tomto nejpilnějším tvorovi na světě. Zjistíš, proč jsou včely tak užitečné a proč je musíme chránit. A snaž se toho zapamatovat co nejvíc, ať jsi ve škole za hvězdu. (Připravujeme v průběhu roku 2023.)

Vstupenky

Nakupte cokoliv v outletu POP Airport, zastavte se na Infocentru POP Airport a získejte slevu 100 Kč.
Chci slevu