VZDĚLÁVÁNÍ
A ZÁBAVA

Opravdové kostry, reálné modely a nejmodernější technologie vám pomohou se přenést do světa dinosaurů, kde se dozvíte, jak vypadala Země před mnoha a mnoha miliony let. A nebudete jen pasivními pozorovateli. Naopak. Světově unikátní projekt zábavy a poznání je otevřen pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Zábavu a edukaci na jednom místě nabízí Dinosauria Museum Prague.

16
edukativních panelů
11
zábavních atrakcí
3.5
hod. animací a videí
LETOPISY ZEMĚ

DINOSAURIA UNIVERZITA

Na velkoplošné obrazovce vás provedeme evolučním stromem dinosaurů, ukážeme příběhy jednotlivých zástupců vybraných druhů a odvyprávíme příběh o životě a vyhynutí dinosaurů, tedy ne všech. Víte jak vypadají současní potomci dinosaurů? Přijďte to zjistit do Dinosauria Museum Prague.

STAŇTE SE PALEONTOLOGY

PALEO STEZKA

Vydejte se po stopách dinosaurů jako opravdový paleontolog. Projděte si celým procesem, jak kostra putuje z naleziště až do muzea. Vybavíme vás speciálním průkazem a dovolíme vám odnést si dinosaura až domů. Staňte se paleontologem v Dinosauria Museum Prague.

PO STOPÁCH UMĚNÍ

PALEO ART

Milujete film Cesta do pravěku? Máte rádi listování v knížkách o dinosaurech? Jak si představovali Zdeněk Burian, Karel Zeman a Jan Sovák pravěké hrdiny? Nenechte si ujít prohlídku naší galerie, která je věnována dílům právě těchto autorů. Navštivte pravěkou galerii v Dinosauria Museum Prague.

PROCVIČTE ZNALOSTI

POP QUIZ

Změřte síly mezi sebou nebo se svými kamarády. Kdo toho ví o dinosaurech nejvíce? Jak to bylo s tyranosaurem rexem ve filmu Jurský park? Čeká vás spousta zajímavých otázek. Stačí si naskenovat QR kód umístěný v prostorách muzea a naučně-zábavný kvíz může začít. Vyzkoušejte své znalosti v Dinosauria Museum Prague.

BUĎTE HLAVNÍM HRDINOU

DINOSAURIA STUDIO

Už jste se někdy stali svědky souboje mezi tyranosaurem rexem a triceratopsem? Objevili jste se ve filmu Cesta do pravěku? Nebo jste viděli řádění tyranosaura rexe v LEGO® světě? Čekají vás unikátní zážitky, které nikde jinde nezažijete. Přijďte se bavit do Dinosauria Museum Prague.

ROZLUŠTĚTE ZÁHADU

QUETZIHO KRÁLOVSTVÍ

Svět fantazie, barev a her na vás i vaše děti čeká v magické hoře krále Quetziho. Objevte, jak to chodí u Quetziho doma, vylezte až na vrchol hory fantazie a rozluštěte záhadu, jak byli velikáni druhohor zbarveni. Měli pruhy? A co puntíky? Objevte záhady druhohor v Dinosauria Museum Prague.

DECHBEROUCÍ FOTO

DINO FOTOBOX

Takovou fotku ve sbírce určitě ještě nemáte! Už jste někdy utíkali před tyranosaurem? Cítili jste jeho blízkost tak, že vás až mrazilo? Bude se vám tajit dech, jak reálná vám bude fotka připadat. Odneste si originální fotku z Dinosauria Museum Prague.