Originální
kostry

Opravdové kostry dinosaurů, kteří před desítkami milionů let chodili po naší planetě, představují jednu z největších soukromých sbírek na světě. Každá z ikonických koster triceratopse, diplodoka, mosasaurů či allosaura je zachována v neuvěřitelné kvalitě. Pouhým okem rozpoznáte řadu detailů, které prozradí mnoho o pradávném životě těchto obrů. Objevte unikátní příběhy originálních koster v Dinosauria Museum Prague.

6
originálních fosílií
90%
původní kostry
24
nejdelší kostra
MISTR LOVEC

„ALI“ ALLOSAURUS FRAGILIS

Ali žil na stejném místě a ve stejném čase jako Diana. Dokonce se spolu mohli potkat, ale určitě by si na ni kvůli její velikosti netroufl. Zato menší dinosauři té doby se před ním museli mít na pozoru. Aliho ladná a skvěle zachovalá kostra napovídá, jaký byl mrštný lovec. Zvláštní pozornost si zaslouží jeho lebka, díky výborném stavu i výrazným "rohům" nad očima, které jsou právě pro allosaury typické. Neobvyklé jsou například i Aliho zuby, mají na sobě vodorovné linie jejichž původ ani účel zatím nejsou známy. Ikonického jurského masožravce zkrotíte v Dinosauria Museum Prague.

10
metrů délky
2.3
metry výšky
1
tuna váhy
154
milionů let stáří
GANGSTERSKÉ DUO

„SAM“ A „MAX“ MOSASAUŘI

Max a Sam žili před zhruba 80 miliony let v dnes již neexistujícím moři, které rozdělovalo Severní Ameriku na dva kontinenty. Kdo jim zkřížil cestu, ten z toho většinou nevyšel živý. V jídle totiž nebyli ani trochu vybíraví a sežrali vše, co bylo na dosah jejich ohromných čelistí. Dokonce i jiné mosasaury. Nahlédněte bezpečně do mosasauří čelisti v Dinosauria Museum Prague.

10
metrů délky
2
originální exponáty
70
hladových zubů
83
milionů let stáří
VŮDCE STÁDA

„TRIK“ TRICERATOPS HORRIDUS

Pozůstatky Trika se našly v horninách slavného souvrství Hell Creek, kde před 66 miliony let prožil svůj dobrodružný život. Patří mezi největší triceratopse, kteří kdy byli nalezeni, což nasvědčuje tomu, že se dožil opravdu úctyhodného věku. Stopy na jeho kostře naznačují, že za tu dobu musel přežít mnoho soubojů na život a na smrt. Zažijte souboj triceratopse s tyranosaurem rexem na vlastní oči v Dinosauria Museum Prague.

8
metrů délky
4
metry výšky
13
tun váhy
66
milionů let stáří
NENASYTNÁ BOHYNĚ

„DIANA“ DIPLODOCUS CARNEGII

Fosilie naší Diany se našla v americkém Wyomingu v horninách starých 154 milionu let, přesto je neskutečně zachovalá. Některé části kostry dokonce vypadají, jako by zahynula teprve nedávno. Živila se kapradinami, a protože obří tělo znamená taky obří hlad, trávila jejich okusováním většinu dne i noci. Porovnejte vaší velikost s majestátní Dianou v Dinosauria Museum Prague.

24
metrů délky
5
metrů výšky
14
tun váhy
154
milionů let stáří
RYCHLÝ BĚŽEC

„ED“ EDMONTOSAURUS ANNECTENS

Ed se toulal krajinou dnešní Montany před zhruba 66 mil. let. Byl obklopen svou velmi rozsáhlou rodinou, která mohla čítat až tisíce jedinců. Společně se v poklidu pásli na okolních rostlinách. Klid byl ale jen zdánlivý, celé stádo se muselo mít na pozoru, protože ve stejnou dobu a na stejném místě žil obávaný Tyrannosaurus rex. Edovou obranou před tyrannosaurem byl život ve stádě a rychlý útěk. Na zvíře své velikosti se pohyboval s překvapivou rychlostí, která mohla překročit až 40 km/h. Přijďte obdivovat jeho krásně zachovalou kostru do Dinosauria Museum Prague.

9
metrů délky
3
metry výšky
5
tun váhy
66
milionů let stáří