nike

Nike

Společnost Nike vyrábějící sportovní zboží založili sportovní nadšenci Phil Knight, běžec středních tratí, a jeho kouč Bill Bowerman v roce 1964 jako Blue Ribbon Sports. Pod touto značkou exkluzivně dováželi z Japonska do Ameriky boty společnosti Onitsuka Tiger, ovšem ihned po vypršení kontraktu se v roce 1972 osamostatnili a představili svou vlastní kolekci sportovních bot Nike pojmenovanou podle řecké bohyně vítězství Niké. Úspěch jejich bot byl okamžitý a značka se koncem 70. let oficiálně přejmenovala na Nike.

 

Logem značky se stala dnes již ikonická „Swoosh“, lidově řečeno „fajfka“. Geniálně jednoduché logo znázorňující pohyb, rychlost a dynamiku navrhla studentka grafického designu na portlandské univerzitě Carolyn Davidson za pouhých 35 dolarů. Philovi se navržené logo moc nelíbilo, ale z důvodu časové tísně ho nakonec schválil. V dnešní době patří logo Nike mezi nejznámější loga na světě a značka je ohodnocena na desítky miliard dolarů. Samotná Carolyn nakonec dostala v roce 1983 jako vyjádření vděčnosti zlatý prsten s diamantovým „Swooshem“ a také akcie společnosti Nike.

 

Věhlasným se stal i slogan značky Just Do It, který patří mezi nejlepší reklamní slogany všech dob. Dnes tento úderný, výstižný a dobře zapamatovatelný claim zná téměř každý. 

 

K popularitě značky přispěla i spolupráce se sportovními hvězdami. Mezi ty největší bezesporu patří Michael Jordan či Tiger Woods a Serena Williams. Značka ovšem sponzoruje i spoustu sportovních týmů a úspěšně spolupracuje s dalším gigantem, firmou Apple.

 

Značku Nike naleznete v outletovém obchodu Nike Factory Store, který se nachází v POP Airport. Objevíte v něm i další značky jako například Nike Jordan. Otevírací doba obchodu je běžně od 10:00 do 20:00.

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody