hamleyS

HamleyS

Celosvětově proslulé hračkářství Hamleys založil v roce 1760 William Hamley pocházející z anglického Cornwallu. Svůj první obchod s hračkami otevřel přímo v Londýně a začal si tak plnit svůj sen o vybudování nejslavnějšího hračkářství na světě. Ze začátku hračkářství prodávalo hadrové panenky, cínové vojáčky a spousty dalších v té době moderních hraček. Nabídka se neustále rozrůstala, až bylo nutné se přestěhovat do větších prostor. A tak v roce 1881 otevřelo brány dodnes nejslavnější Hamleys na světě na Regent Street v Londýně.

 

Ale i Hamleys prožilo svá nelehká období. Těžce ho poznamenala světová ekonomická krize ve 20. letech minulého století a hračkářství bylo na několik let zavřeno. Později však byla jeho sláva opět obnovena. V roce 1938 hračkářství zaznamenalo fenomenální úspěch, když se stalo dvorním dodavatelem hraček pro královskou rodinu, což trvá dodnes.

 

V současné době Hamleys provozuje více než 110 prodejen po celém světě. V České republice byl první obchod otevřen v roce 2016 v Praze v ulici Na Příkopě. Oblíbené hračkářství Hamleys najdete i v . Otevírací doba je běžně od 10:00 do 20:00.

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody