dolce & gabbana

Dolce & Gabbana

Za tímto gigantem nestojí nikdo jiný, než dva italští pánové Domenico Dolce a Stefano Gabbana. Domenico pochází ze Sicílie z krejčovské rodiny, kdežto jeho budoucí (nejen) pracovní partner, Stefano Gabbana, je grafik z Milána. Tam se také ve studiu jednoho obchodního domu potkávají a ačkoli Gabbana nemá zprvu odpovídající vzdělání v oboru, zjišťují, že se výborně doplňují.

 

Nejdříve vedou módní poradenství a studio a v roce 1985 zakládají oděvní značku Dolce&Gabbana. Přestože je jejich první kolekce ušitá „na koleni“ doma a má své nedostatky jako jsou nevhodně vybrané kombinace vzorů a špatné řešení stehů, má obrovský úspěch. Je inspirována módou slavných italských hereček Sophie Loren a Anny Magnani, které patří k velkým idolům návrhářské dvojice. Celkově pánové vycházejí z italského stylu. Později dojde i na tzv. „mafiánský“ styl, čili černý pánský oblek s proužky – dnes už typický právě pro značku Dolce&Gabbana.

 

Společnost rostla rychlým tempem i díky podnikatelskému duchu, kterým oba pánoví disponují. V roce 2005, tedy při 20. výročí vzniku, měla firma už 2400 zaměstnanců, 83 butiků po celém světě a obrat 1 mld. eur. Kromě toho můžete v milánských obchodních domech, tedy vlajkových lodích značky, najít i jejich vlastní kavárny a kadeřnické salony. Za zmínku určitě stojí i fakt, že jako první italská firma založili v Číně dceřinnou společnost, která se obejde bez partnerů. Je tak 100% italská.

 

Módní styl těchto dvou pánů je stejně protikladný, jako oni dva. Dolce je nenápadný a zdrženlivý, nejčastěji ho můžete zastihnout při úpravě oděvů a většinou toho moc nenamluví. Oproti tomu Gabbana je výřečný, vždy dokonale oblečený a rád vystupuje na veřejnosti. Stejně tak, jako jsou některé jejich kolekce strohé – z tmavé látky a elegantní, najdeme i veselé a smyslné řady – například kolekce dámských plavek na vás vysloveně dýchne atmosférou středomoří, léta a slunce.

 

Značka používá dvě označení podle zaměření svých modelů. Dolce&Gabbana (bez mezer) je název pro formální a elegantní kousky, nadčasové klasiky, které si můžete obléci teď stejně jako za deset let. D&G je používáno pro městský a mladistvý styl. Známé jsou také řady dioptrických a slunečních brýlí, peněženky, hodinky a v roce 2009 jsme se dočkali i řady dekorativní kosmetiky. Parfémy se ihned staly hitem pro každou ženu, která se nebojí být středem pozornosti. Jsou ryze italské, omamné a nezaměnitelné.

 

Dolce&Gabbana jsou naprosté špičky ve svém oboru. Není proto divu, že tuto značku obléká nejedna světová hvězda, včetně Madonny, Monicy Belluci, Isabelly Rossellini nebo Kylie Minoque. Jejich modely jsou také často v hlavních rolích ve filmech a seriálech. Za všechny můžeme vzpomenout na díl Sexu ve městě, kde Carrie Bradshaw předváděla na módní přehlídce outfit právě těchto velikánů.

 

Ať to vezmeme z kteréhokoli úhlu pohledu, Dolce&Gabbana nelze nemilovat. Jsou známkou kvality, luxusu a talentu. Díky svým kvalitám se vypracovali z malinkého studia v Miláně na přehlídková mole po celém světě a do srdcí každého módního nadšence. Nezbývá nic jiného, než jim tleskat a natěšené vyhlížet jejich další práci.

 

Značku Dolce&Gabbana naleznete v outletových obchodech POP Woman, které se nachází v POP Airport. Otevírací doba obchodů je běžně od 10:00 do 20:00.

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody