dior

Dior

Ještě předtím, než si Christian Dior založil svou módní značku, vlastnil několik pařížských galerií. Fungoval také jako asistent módního návrháře Roberta Pigueta a Luciena Lelonga, u nichž získal mnoho cenných zkušeností.

 

Roku 1946 se setkal s obchodníkem a byznysmenem Marcelem Boussacem a spolu si konečně otevřeli módní dům Dior. Kreativním ředitelem byl Christian až do své předčasné smrti v roce 1957. I přesto, že jeho aktivita trvala pouhých dvanáct let, dokázal vybudovat mocné impérium, jež nyní zahrnuje přes 160 butiků po celém světě.

 

Jeho debutová haute couture kolekce s příhodným názvem The New Look patřila zároveň i k jeho nejúspěšnějším. Show trvala neuvěřitelné dvě hodiny a Christian Dior zde poprvé představil zcela nový pohled na odívání žen. Úzký pas, dlouhá široká sukně, elegantní klobouky a výrazný dekolt. Dior zkrátka chtěl, aby se ženy v jeho modelech cítily žensky a elegantně, což se mu také podařilo a stal se průkopníkem zvýrazněného pasu a femininní módy.

 

Značku Dior naleznete v outletovém obchodu Outly, který se nachází v POP Airport. Objevíte v něm i další značky jako Prada či Ray-Ban. Otevírací doba obchodu je běžně od 10:00 do 20:00.

Tuto značku zakoupíte

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody