bvlgari

Bvlgari

Historie značky Bvlgari je vlastně životním příběhem Řeka Sotiria Bulgariho, který se stejně jako jeho předkové, věnoval výrobě vzácných stříbrných šperků a rytin. V roce 1879 odešel z řecké vesničky Kallarrytes do Itálie a usadil se v malebném Římě.

Své šperky nejdříve, stejně jako jeho otec Giorgios, nabízel jen po domech a na ulici Pincio před Francouzskou akademií. Později si však splnil dávný sen a otevřel si vlastní prodejnu na ulici Via Sistino 85.

Významným rokem v historii byl rok 1905, kdy si Sotirio otevřel obchod na luxusní ulici Via dei Condotti 10 a aby přilákal zákazníky, pojmenoval ho podle románu uznávaného spisovatele Charlese Dickense, „Old Curiosity Shop.“ Nenabízel zde obyčejné šperky, pečlivě vybíral nejkrásnější a nejvzácnější kousky, aby jimi zaujal turisty. Postupem času se mu podařilo získat si svou klientelu a u řady známých lidí bylo jeho jméno zosobněním nádherné a kvalitní práce. Jeho práce se stala inspirací i pro jeho děti, Giorgia a Constantina, které měl s manželkou Laurou. 

Giorgios a Constantino dva roky po otcově smrti, v roce 1934, zrekonstruovali jeho obchod a 9. dubna 1934 ho slavnostně otevřeli. Otevření bylo tak velkolepé, že se dokonce dostalo na úvodní stránky nejvýznamnější italské encyklopedie Treccani. Prostory tohoto obchodu jsou do dnešního dne srdcem všech prodejen Bvlgari.

Značku Bvlgari naleznete v outletovém obchodu Outly, který se nachází v . Objevíte v něm i další značky jako Hugo Boss či Dior. Otevírací doba obchodu je běžně od 10:00 do 20:00.

Tuto značku zakoupíte

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody