balenciaga

Balenciaga

Balenciaga je značkou, která dokonale dokazuje, že špičková móda nemusí vždy pocházet z Itálie. Španělská značka Balenciaga vznikla roku 1917 v Barceloně. Jejím zakladatelem byl Cristóbal Balenciaga, který právě ve zmíněné metropoli otevřel první obchod.

 

Značka se již od svých kořenů neodkláněla od standardů, a naopak čerpala ze zkušeností a znalostí takových gigantů jakým byl například francouzský Dior. Do Francie se značka přesunula poté, co byla nucena uzavřít obchod v Barceloně kvůli občanské válce. Novým domovem Balenciaga se stala Paříž.

 

Následovaly roky obtížného postupu napříč módním trhem, na jehož konci stojí značka nyní. Produkty Balenciaga dnes můžete najít na každém kontinentu světa, stejně tak jako jejich obchody. Značka sama o sobě přitom dokáže uchvátit především dámské publikum. V oblečení Balenciaga totiž nikdy neviditelně nezapadnete do davu díky unikátním barevným kombinacím a střihu, které působí odvážně a extravagantně s notnou dávkou elegance.

Tuto značku zakoupíte

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody