adidaS

adidas

Legendární německou značku založil v roce 1949 Adolf („Adi“) Dasseler ve městě Herzogenaurach. Název Adidas odvodil jednoduše z písmen svého jména Adi Dasseler.

Příběh tohoto geniálního vizionáře se však začal psát mnohem dříve, konkrétně v roce 1920, kdy si dvacetiletý Adolf postavil svoji první dílnu v matčině bývalé prádelně. O čtyři roky později se k němu přidává bratr Rudolf a pomáhá s řízením továrny registrované pod jménem Dassler Brothers Shoe Factory. Adolf navrhuje boty a Rudolf se stará o chod firmy.

První mezinárodní úspěch přichází na olympijských hrách v Amsterdamu v roce 1928. Adolf Dassler zde prezentuje své boty a u sportovců slaví obrovský úspěch. V Dasslerových botách atleti vítězí a získávají medaile i na další olympiádě v Berlíně v roce 1936. Pro tři zlaté medaile si v roce 1952 v botách adidas doběhl i fenomenální Emil Zátopek na olympijských hrách v Helsinkách.

Tuto značku zakoupíte

POP FAMILY

Na vaší spokojenosti nám záleží. Staňte se součástí exkluzivního klubu POP Family a získejte spoustu výhod pro sebe i své nejbližší.

Získat výhody